Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği

Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği, dünyanın her ülkesinden öğrenci kabul eden ve Avrupa standartlarında bir eğitim anlayışına sahip olan güzide bir bölümdür. Hayatın vazgeçilmezlerinden birisi olan elektrik, insanoğlunun her alanda kullandığı bir enerji çeşidine dönüşmüştür. Bunun sonucunda da tüm sektörler, elektrik mühendislerine ihtiyaç duymaktadır. Oldukça geniş bir yelpazede bir iş alanına sahip olan elektrik mühendisliği, bundan dolayı da gençler tarafından büyük bir talep görmektedir.

Ülkemizdeki elektrik mühendisliği bölümlerinin kısıtlı oluşu, taban puanlarının yüksekliği gibi sebeplerden dolayı, Bosna Hersek Elektrik mühendisliği bölümü yoğun bir ilgi görmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile bu ülkede elektrik mühendisliği eğitimi almak artık bir hayal değildir.
Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik mühendisliği bölümü, modern eğitim anlayışının getirdiği bir sistem ile faaliyet göstermektedir. Elektrik mühendisliğinin yaşam için oldukça hayati bir bölüm haline geldiğinin farkında olan Bosna Hersek üniversiteleri, bundan dolayı da Avrupa standartlarında bir müfredat ile eğitim vermektedir. Türkiye’den gidecek olan öğrenciler için özel olarak hazırlanmış bir elektrik mühendisliği müfredatı mevcuttur. Çünkü bu müfredat Türkçe dilinde hazırlanmıştır.

Türkçe bilen ya da Türk olan akademik kadro eşliğinde verilen Türkçe destekli eğitim, bu yönü ile büyük ilgi görmektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi, başarılı bir şekilde bu eğitimi vermektedir. Senede 2 500 Euro yıllık ücret talep eden bölüm, bu yönü ile de oldukça ekonomiktir. Bölümde verilen derslerin Türkçe olması, Türk öğrencilerin adaptasyon sorunu yaşamasını da engelleyecektir.
Bosna Hersek üniversiteleri ile alakalı yapacağınız her türlü kayıt girişimi, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gözetiminde gerçekleşecektir. Bilindiği üzere yurtdışında eğitim almaya karar vermek, prosedürlerle dolu bir süreci de beraberinde getirmektedir. Bu noktada her kişi, bir danışmanlık ya da rehberlik şirketine ihtiyaç duymaktadır.

Elektrik Mühendisliği Bölümü

Eurostar firması, bu konuda edindiği engin tecrübe ile Bosna Hersek üniversiteleri ile alakalı tüm detaylara haiz bir şirket olarak dikkat çekmektedir. Kayıt sürecinden, barınma sürecine kadar öğrencilerin yanında olan şirket Bosna Hersek Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilere yol
gösterici olmaktadır.

Üniversitenin Konumu