Bosna Hersek Üniversitesi Hukuk

Bosna Hersek Üniversitesi Hukuk

Ülkemizde yaşayan, liseden mezun olmuş birçok genç, Bosna Hersek Üniversitesi Hukuk bölümünü okumak için araştırma içerisine girmiştir. Bilindiği üzere ülkemizdeki hukuk fakülteleri, tüm talebi karşılayamamaktadır. Ayrıca, çok rağbet gören bir bölüm olduğu için de hukuk bölümü taban puanları oldukça yüksektir. Bundan dolayı birçok genç, eğitimine Avrupa’da devam etmek istemekte ve Avrupa standartlarında bir eğitim almak istemektedir. Bu noktada devreye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Kurumu girmektedir. Yıllardan beri yurtdışı eğitimi konusunda belirleyici ve en bilinen firma özelliğine sahip olan bu kurum, binlerce genci, dünyanın farklı yerlerindeki üniversitelere başarılı bir şekilde yerleştirmiştir.

Bosna Hersek Üniversitesi Hukuk bölümü, Uluslararası Travnik Üniversitesi dahilinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Hukuk fakültesi, son derece donanımlı ve akademik anlamda ün sahibi hocalardan oluşmaktadır. Ülkemizde özel üniversitelerde yer alan hukuk fakülteleri ile kıyaslandığı zaman oldukça ucuz olan bu bölümlere girebilmek için herhangi bir taban puan şartı da bulunmamaktadır. Bosna Hersek’in en güzel şehirlerinden birisi olan Uluslararası Travnik kentinde, yeşil ile içe içe olan ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken üniversiteye kayıt yaptırarak, hukuk eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Ülkenin en prestijli üniversitelerinden birisi olarak kabul eden Uluslararası Travnik Üniversitesi, yıllık sadece 2000 Euro karşılığında, hukuk eğitimi vermektedir. Ülkemizdeki en düşük fiyatın 8 000 Euro olduğu akla gelince, bu ücret oldukça makuldür.

Bosna Hersek’te Hukuk Okuma Şansı

Üniversite ayrıca Türkçe destekli eğitim verdiği için de çok sık tercih edilmektedir. Buna rağmen dileyen öğrenciler, hazırlık sınıfında İngilizce ve Boşnakça öğrenebilmektedirler. Böylelikle hem kendi dilinizde hukuk eğitimi alacak hem de yabancı dilinizi geliştirerek iki farklı lisan öğrenmiş olacaksınız. Hukuk konusunda Avrupa’nın en iyi hocalarını barındıran üniversite, zaman zaman geziler düzenleyerek, büyük ve ünlü hukukçular ile söyleşi yapma imkanı da sunmaktadır. Tüm bunlar için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile bir an önce iletişime geçmek gerekmektedir. Tüm bu süreci ve gerekli evrakları sizin için temin edecek olan firma, barınma konusunu da sorunsuz olarak çözecektir. Böylelikle Bosna Hersek Üniversitesi Hukuk eğitimini almaya kısa bir süre içerisinde başlayacaksınız.

Üniversitenin Konumu