Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek'te mimarlık mühendislik gibi popüler bölümlerde eğitim görebilmeniz mümkün olacaktır. Bosna Hersek üniversitelerine Türkiye'den giden..

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, ülkemizdeki sınav sisteminden dolayı mimarlık fakültesine giremeyen ya da maddi sıkıntılardan dolayı özel üniversitelere kayıt yaptıramayan öğrenciler için oldukça büyük ve cazip fırsatlar sunmaktadır. Avrupa’nın huzurlu ve şirin ülkesi Bosna Hersek’te mimarlık fakültesine giderek, hayal ettiğiniz meslek ile alakalı en kaliteli eğitimi alabilirsiniz. Köklü bir geçmiş ve birbirinden güzel şehirlere sahip olan Bosna’da, Avrupa düzeyinde eğitim almak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile artık çok kolaydır.

Alanında en iyi ve en kaliteli eğitim danışmanlığı hizmetini veren firma, Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Bosna ile alakalı yol gösterici bilgileri, öğrencilere sunmaktadır. Fatih Sultan Mehmet zamanında Osmanlı topraklarına katılan Bosna Herse, 1878 senesine kadar Türk egemenliği altında kalmıştır. Bu süreç içersinde Balkanlardaki en fazla Osmanlı eserine de ev sahipliği yapmıştır. Yüzlerce tarihi Osmanlı Camii, medrese, hamam ve külliyesine sahip olan Bosna Hersek, Osmanlı mimarisi denilince akla gelen ilk ülkedir. Bu mirasını korumayı başaran ülke, geçmişten getirdiği bu gelenek ile mimarlık anlamında en kaliteli eğitimi veren üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır. Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik Üniversitesi bünyesinde kaliteli eğitim sistemi ve hem klasik hem de modern mimari anlayışı ile hizmet veren mimarlık fakültesi, birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Türk öğrenciler için özel kriterleri bulunan üniversite, mimarlık eğitimini Türkçe olarak vermektedir.

Mimarlık Bölümü Ücretleri

Mimarlık fakültesine kayıt olarak eğitim almak isteyen Türk öğrenciler, yılda 2 500 Euro gibi oldukça uygun bir meblağı ödemek zorundadır. Ülkemizdeki özel üniversite yıllık ücretleri ile karşılaştırıldığı zaman bu fiyat oldukça düşüktür. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Bosna Hersek üniversitelerinde mimarlık eğitimi almak isteyen Türk öğrencilere, her konuda yardımcı olmaktadır. Bosna Hersek’te bulunan üniversitelerin Türkiye’deki tek yasal temsilcisi konumunda bulunan şirket, bu yönü ile tektir. Ülkemizdeki üniversiteleri tercih etmeyen ve yeni kültürler ile tanışmak isteyen öğrenciler Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile alakalı tüm bilgilere Eurostar aracılığı ile ulaşabilmektedir. Bu noktada öğrencilerin kayıt için gerekli belgeleri edinmesi yeterli olacaktır.

#bosnaherseküniversitesimimarlıkfakültesi

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!