Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık

Eğitim fırsatı ve eğitim başarısı açısından Bosna Hersek üniversitesi mimarlık bölümü önemli bir bölümdür. Türkiye'den birçok öğrenci için eğitim boyunca..

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık

Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık bölümüne de sahip olan uluslar arası bir üniversite olarak kabul edilmektedir. Ülkemizde mimarlık fakültelerinin sayıca az olması, yurtdışında eğitim almak talebini de beraberinde getirmiştir. Bu noktada Türk öğrenciler, farklı ülkelere giderek, mimarlık eğitimi almak istemektedir. Bu bağlamda Bosna Hersek, oldukça iyi bir seçim olacaktır. Nüfusunun büyük bir bölümü Müslüman olan ve uzun seneler boyunca Osmanlı hakimiyetinde kalan Bosna Hersek, Türk öğrencilerin yabancılık çekmeyeceği bir ortama sahiptir. Türk kültürü ile alakalı birçok ortak nokta ve değere sahip olan bu ülkede, oldukça iyi eğitim veren mimarlık fakülteleri de mevcuttur. Bu konuda yardıma ihtiyaç duyan öğrencilere ise Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, profesyonel bir biçimde yol göstermektedir.

Bosna Hersek Üniversitesi mimarlık konusunda eğitim veren fakülteler, hem modern hem de klasik mimarinin getirmiş olduğu bilgi birikimi ile hareket etmektedir. Bu bağlamda oldukça sağlam ve nitelikli bir müfredat hazırlayan üniversite, mimarlığın son yıllarda değişen yeni trendlerini de eğitim sisteminin içerisine koymuştur. Osmanlı’dan kalan birçok mimari eserin halen ayakta olduğu Bosna Hersek’te, mimarlık bölümünü okumak oldukça yerinde bir tercih olacaktır. Mimarlık konusunda işinin ehli hocaları kadrosunda barındıran üniversiteler, dünyanın her yerinden öğrenci kabul etmektedir. Osmanlı’nın en iyi mimarlarının bir kısmının Balkan kökenli olduğu düşünüldüğü zaman, bu ülkede mimarlık eğitimi almak adeta işin kaynağında beslenmek gibi olacaktır.

Mimarlık Bölümü Ücretleri

Bosna Hersek’te mimarlık bölümüne girmek için herhangi bir taban puanı şartı aranmamaktadır. Ayrıca senelik ücret sadece 2 500 Euro olarak belirlenmiştir. Hem ülkemiz hem de dünyanın kalanı ile kıyaslandığı zaman bu miktar oldukça düşüktür. Ayrıca senelik olan bu ücret yılda iki taksitle ödenmektedir. Bosna Hersek’te verilen mimarlık eğitimi Türkçedir. Bu da Türk öğrenciler için büyük bir avantajdır. Tarihi ve kültürel bağlarımızı korumak isteyen Bosna Hersek, Türkçe destekli eğitim veren üniversitelere sahiptir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öncülüğünde, Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık bölümlerine kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt işlemi için yetkili olan tek kurum Eurostar firması olarak belirlenmiştir.

#bosnaherseküniversitesimimarlık

Üniversitenin Konumu

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!