Bosna’da Türkçe Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna’da Türkçe Destekli Eğitim Veren Üniversiteler

Bosna’da Türkçe destekli eğitim veren üniversiteler arasında sadece Uluslararası Travnik Üniversitesinden bahsedebiliriz. Bosna Hersek’teki üniversiteler Boşnakça ve İngilizce eğitim vermektedirler. Fakat Travnik Üniversitesi sayesinde artık Türkçe destekli eğitim olarak eğitim görebilirsiniz. Bu sayede hazırlık için bir yıl harcamaz ve fakültenizin lisans bölümünden 1. sınıf olarak başlarsınız. Üniversitenin Boşnakça eğitim veren bölümlerine ek olarak Türkçe destekli eğitim veren fakültelerinin bulunması ülkemizden ne kadar çok öğrencinin gittiği yönünde bir tahmin yapmanızı da sağlayabilmektedir. Bosna Hersek, her yıl ülkemizden öğrenciyi kendisine çekebilmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, sizlere Uluslararası Travnik Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz her bilgiyi vermeye hazırız. Size uygun bölümlere yönlendirerek iyi bir eğitim almanızı sağlamamızın yanında, üniversiteye yakın çevreden uygun konaklama tesislerini de sizlere sunuyoruz. Bosna’da Türkçe destekli eğitim veren üniversiteler içinde yer alan Travnik Üniversitesindeki Türkçe destekli eğitim veren bölümler şunlardır: Hukuk, mimarlık, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, telekomünikasyon, lojistik, iş güvenliği, mühendislik yönetimi, iletişim, medya ve gazetecilik, eğitim yönetimi, çevre koruma, uygulama ekoloji, trafik yönetimi, hava taşımacılığı, karayolu ve kentsel ulaşım, işletme ekonomisi, turizm ve otelcilik, pazarlama ve ticaret, bankacılık ve sigortacılık, girişimcilik ve serbest meslek, işletme enformatiği, işletme yönetimi, finans, muhasebe ve denetim.

Yurtdışı Eğitim Şansı

Bosna Hersek’te Travnik’te bulunan Uluslararası Travnik Üniversitesi sayesinde Bosna’da Türkçe destekli eğitim alabileceksiniz. Yurt dışında okumanın verdiği avantajlardan yararlanırken Türkçe destekli eğitim olarak da eğitim görme fırsatını kaçırmamalısınız. Hem farklı bir kültürle etkileşim halinde olacak hem de Bosna ile ortak kültür miraslarımızı görebileceksiniz. Ülkemizle birçok ortaklığa sahip olan Bosna Hersek’te hem yabancılık çekmeyecek hem de birçok yeni bilgi edineceksiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere merak ettiğiniz her bilgiyi vermeye hazırız. Dilerseniz yabancı dilinizi geliştirmek için dil okullarımızdan da yardım alabilirsiniz. Yeni bir ülkede okurken anadilinizde eğitim görme fırsatını kaçırmayın. Kariyeriniz için en kaliteli eğitimlerden birini verecek olan üniversite hakkında detaylı bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz. Bosna’da Türkçe destekli eğitim eğitim veren üniversiteler içinde bulunan Travnik Üniversitesinin denkliği sayesinde diplomanızı ülkemizde de kullanabilirsiniz.

Üniversitenin Konumu