Gorajde Üniversitesi

Gorajde belde şekilde, Podrinje Canton Gorazde merkezli olup Bosna Hersek’in şark kesiminde yer almaktadır.
Foça-Ustikolina, Gorajde, soluk, Praca Canton belediyesine bağlıdır. Foça 30km aşağısında Drina nehri bulunmakta. Gorajde ülkenin en güzel şehirlerinden biridir. Ve Gorajde belediyesi ülkenin en modern belediyesidir. 33,093 nüfusu bulunmakta ve 252 km² bir endüstrisi kaplamaktadır. şehri ikiye ayıran Drina nehri Adriyatik denize dökülür.
Muhteşem bir tabiat güzelliğine sahiptir. Kışın dağ ve snowboard için uygun olup, yazın Drina nehrinde yüzebilir yazın keyfini çıkarabilirsiniz. Foca-Ustikolina ve Pale-Praca da bir ilköğretim okulu vardır. Teknik ve meslek okulları Gorajde de bulunmakta.
Gorajde üniversitesi, bilimsel araştırma ve eğitim hizmetlerinin etkisiyle kaliteli, çözüm odaklı olup dinamik öğrenme topluluğu oluşturmak, lisans, yüksek lisans ve doktora akademik çalışmalarına ilişkin yüksek nitelikli geniş bir program içerisindedir. üniversite yenilikçi bir ortamın güçlendirilmesine katkıda bulunmak ve iş ortamını geliştirmek için, öğrencilere entelektüel ve mesleki eğitimler sağlamakta. Benzersiz bir yüksek öğretim sürecinin bileşenleri olarak, eğitim, bilim, teknik ve sanatsal çalışmalarını birleştiren bir performans üniversitesidir. Vizyon, misyon ve esas değerlere bağlı bir öğretim içerisinde olup, bilimsel araştırma eğitim sistemini önemsemektedir.
üniversitenin amacı;
-cemiyet, ekonomi ve toplumun gelişimi ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli çalışma seviyelerini belirlemek, öğrenme çalışmaları, esnek, akademik profillere dayanan üretken eğitim, esnek öğrenme metodları ve hayat boyu öğrenmeyi uygulamak…
– işgücü piyasasında rekabeti oluşturmak ve personelin eğitim ve öğretim yöntemini çağdaş eğilimler içerisinde sunmak ve mezunlara meslek imkânı sunabilmek…
– öğrencilerin kaliteli eğitim almasını sağlamak, sosyal hayat sahalarında mesul ve lider özellikte öğrenciler yetiştirip, şahsi gelişimlerini kolaylaştırmak…
– yasa, demokrasi ve siyasi hoşgörü, iş, girişimcilik, ulaşım, sıhhat, eğitim ve bütün toplumun refah üstünlüğü fonksiyonu arasında çalışma ve araştırma olanağına uygun bir çalışma ortamı oluşturmak.
– Akademik topluluk, bilimsel, teknik ve sanatsal bilgi ve becerilerin yayılmasını sağlamak…
-ilim ve küresel trendlere müsait sanat gelişimi sağlamak…
-Bilimsel, mesleki ve sanatsal kurumları oluşturmak…
-aynı koşullar altında bireylerin daha yüksek eğitim almalarını ve yaşamları boyunca kendilerini eğitmelerini sağlamak.
-Bir bilgi toplumu inşa ederken tıpkı zamanda yüksek eğitim mezunlarının sayısını arttırmaktır.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!